اخبار سینما را از چه سایت‌هایی دنبال کنیم؟

5 سایت برتر خبری سینمایی ایران

موشن گرافیستان: در این مقاله کوتاه فهرست برترین سایت‌های سینمایی خبری ایران را مورد بررسی قرار دادیم. سایت های سینمایی مرجع در ایران که پمپاژ خبری می‌کنند بسیار اندک هستند. بیشتر اخبار سینمایی به صورت گردشی در میان سایت‌های خبری سینمایی در حال چرخش است. برخی از این اخبار ترجمه‌ای و از میان تیترهای مطرح سایت‌های سینمایی و رسانه ای غربی است و برخی دیگر، اخبار داخلی را پوشش می دهند.

۱-زومجی

زومجی یکی از پر ببینده‌ترین سایت ها و  مجلات اینترنتی فارسی‌زبان در حوزه‌ی سینما است. زومجی از آذر ماه ۹۳ شروع به کار کرد و به منبع اخبار دنیای سرگرمی، مقالات راهنمای خرید، بررسی محصولات مخصوص گیمینگ و مقالات تحلیلی تبدیل شد.

۲-منظوم

سایت منظوم یک دایرة‌المعارف آنلاین از محصولات تاریخ سینما و تلویزیون ایران و جهان را در بستری آنلاین برای مخاطبان سینما و تلویزیون ایجاد کرده است. این سایت در چند سال اخیر به یک سایت مرجع در ارائه اطلاعات هنری سینمایی تبدیل شده است.

کافه سینما، امیر قادری و تیم تحریریه اش به یکی از قطب‌های سینمایی و انتقادی ایران تبدیل شده است. نگاه و زاویه دید امیر قادری را می توان در تاروپود محتوای تولیدی روزانه این سایت مشاهده کرد.

۴- سینما پرس

این شبکه خبری که با صاحب امتیازی «جامعه اسلامی هنرمندان» سینما فعالیت می کند. اخبار و تحلیل ها و نیز تصاویر هنری را با تمرکز بر هنر صنعت سینما، در بخش های «سینمای ایران»، «سینمای جهان»، «فیلم مستند»، «فیلم کوتاه»، «فیلم ویدئویی»، «انیمیشن و بازی» و «چندرسانه ای» پوشش داده و علاوه بر آنها به اخبار و رویدادهای مهم عرصه « رادیو و تلویزیون» و ادبیات، هنرهای تجسمی، نمایشی و موسیقی در بخش«هفت هنر» نیز نگاه ویژه ای دارد. مدیر مسئول این سایت روح اله شمقدری است.

۵- دنیای تصویر

شبکه خبری تحلیلی دنیای تصویر آنلاین از بیست و دوم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ فعالیتش را آغاز کرد. سایت دنیای تصویر آنلاین پوشش خبرها و تحلیل‌های مربوط به جهان سینما و سرگرمی را به شیوه‌ای متفاوت دنبال می‌کند. این سایت قرار است رسانه‌ای تعاملی متعلق به اهالی سینما و مردم باشد و در حقیقت مخاطبان سینما و سایر سرگرمی‌های فرهنگی بصری از تئاتر گرفته تا بازی‌های ویدیویی و هنرمندان و دست‌اندرکاران این رشته‌ها، همکاران اصلی این پایگاه خبری تحلیلی خواهند بود. سردبیر و مدیر مسئول سابق این سایت علی معلم فقید بوده است.

درباره‌ی reza mozafari

همچنین ببینید

دوره تحلیل آثار و سینمای دیوید فینچر

در این دوره اموزشی چندین ویدیو از برترین دوره های ویدیویی تحلیلی یوتیوب، انتخاب، گزینش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت موشن گرافیستان باهمستانی آموزشی در حوزه سینما، انیمیشن و گرافیک است. از اهداف این سایت ترکیب آموزشی فرم و محتوا است. در فضای آکادمیک محیط های هنری آموزشی خاصه، محدود به حوزه تکنیک وفرم می شوند؛ اما سایت موشن گرافیستان به دنبال آن است که فراتر از مباحث تکنیکی به مسائل محتوایی و ضروری برای تولید یک اثر هنری مطلوب بپردازد.

موشن گرافیستان در شبکه های اجتماعی