چگونه زیبایی را بشناسیم؟

موشن گرافیستان: یک داستان، یک کار هنری، یک چهره، یک شیء طراحی شده و … ما چطوری متوجه میشیم که چیزی زیباست؟ ریچارد سیمور بعنوان یک طراح، واکنش ما رو به مفهوم زیبایی و قدرت شگفت انگیز چیزی که اون رو به نمایش میزاره، کاوش و بررسی میکنه.

بخش‌هایی از سخنرانی: وقتی کوچیک بودم — و راستی، یه موقعی منم کوچیک بودمپدرم یه داستان درباره یه ساعت ساز در قرن ۱۸ام برام تعریف کرد و کاری که این آقا کرده بوده این بوده که: ساعت های فوق العاده زیبا و شگفت آوری تولید میکرده. و یه روز، یکی از مشتریاش میاد توی کارگاهش و ازش میخواد که یه ساعت که ازش خریده بوده رو براش تمیز کنه و این آقا قطعه های ساعت رو از هم باز میکنه، و یکی از چیزایی که از ساعت بیرون میاره یکی از چرخ های بالانسه. و در حین اینکه داشته این کار رو میکرده، مشتریش متوجه میشه که در پشت اون چرخ بالانس یه حکاکی وجود داره، یه سری حروف و مشتریه به آقاهه میگه، “چرا این چیزا رو اون پشت، جایی که کسی نمیبینه قرار دادی؟” “چرا این چیزا رو اون پشت، جایی که کسی نمیبینه قرار دادی؟” و ساعت ساز برمیگرده و بهش میگه، “خدا میبیندش”. و ساعت ساز برمیگرده و بهش میگه، “خدا میبیندش”

 

 

 

درباره‌ی reza mozafari

همچنین ببینید

چطور نت‌فلیکس سرگرمی را تغییر داد و به کجا می‌رود

نت‌فلیکس جهان سرگرمی را تغییر داد . نخست با ارسال پستی دی‌وی‌دی، بعد با رسانه سیال و بعدتر با برنامه‌های اصلی شورانگیز مثل «نارنجی همان سیاه جدید است» و «چیزهای عجیب» ،که البته عاری از سهم قابل توجهی از ریسک کردن نبوده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت موشن گرافیستان باهمستانی آموزشی در حوزه سینما، انیمیشن و گرافیک است. از اهداف این سایت ترکیب آموزشی فرم و محتوا است. در فضای آکادمیک محیط های هنری آموزشی خاصه، محدود به حوزه تکنیک وفرم می شوند؛ اما سایت موشن گرافیستان به دنبال آن است که فراتر از مباحث تکنیکی به مسائل محتوایی و ضروری برای تولید یک اثر هنری مطلوب بپردازد.

موشن گرافیستان در شبکه های اجتماعی